Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tukdorg/public_html/bizden_haberler_detay.php:1) in /home/tukdorg/public_html/inc/config.php on line 57

04 OCAK 2022

TÜKD Olarak 2022 Yılından Umutlu ve Hazırız

Yepyeni bir yılı karşılamak için hayatımızda hiç bu kadar hazır olmadık öyle ki pek çoğumuz 2021’i uğurlamak için gün sayar olduk. İnsanlık tarihi için türlü türlü zorlu sınavlarıyla anılacak olan 2021, yerini 2022 yılına bırakırken bizler heyecanımızı koruyor  ve her yeni yılın, yepyeni umutları içinde barındırdığı biliyoruz.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve sürekli kendini geliştiren Covid-19 salgını süreci,    başlarda zorlayıcı ve kısıtlayıcı bir imaj çizmiş olsa da online dünyada ne kadar sınırsız bir imkanın bize sunulduğunu hep birlikte deneyimlemiş olduk. İnternet üzerinden eğitimler yaptık, online toplantılar düzenledik, değerli konukları internet üzerinden ağırladık hatta yılın Önder Kadın, Yöresine Değer Katan Kadınlar Ödüllerini verdik. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği dernek içi eğitimlerini tamamlayarak,  uçsuz bucaksız olanakları hayatımıza, günlük rutinimize internet üzerinden adapte etmeye çalıştık.

Kadınların daha aktif ve etkin olduğu dijital bir geleceğin bizi beklediğini birlikte deneyimledik ve eşitlikçi, demokratik bir dünyaya sahip olma hayaliyle var olan gücümüzle dijital dünyaya uyum sağlamaya çalıştık.

 

Derneğimizin "Kurumsallaşması", "Görünürlüğünün Artması" ve "Farkındalığımızın Gelişmesi" olarak belirlediğimiz hedeflerimizin içinde yer alan  Bursiyerlerimiz ve Genç TÜKD mezunlarımızın farklı alanlarda eğitimlerine 2021 yılında öncelik verdik. 

 

Yeni yıl mesajında bahsetmediğim birçok faaliyeti, 2021 yılında pandemi ile birlikte ülke olarak yaşadığımız depremler, seller, yangınlar, ekonomik krizlere rağmen gerçekleştirdik, birbirimize örnek ve destek olduk. Yaşanan tüm zorluklara rağmen, TÜKD yenilenerek gelişiyor, geleceğe ve gelecek nesillere hazırlanıyor.

 

Claus Moller, "Değişim ne zaman gerekli?” sorusuna verilecek en iyi yanıt, gerekli hale gelmedendir, demiş. Bizlerde, "Derneğimizi Geleceğe,  Güçlü Nesiller ile Taşımak Önceliğimizdir" yaklaşımı ile hep birlikte yol alıyoruz.

 

Yeni yılda sizlere, sevdiklerinize, ailelerinize hayallerinizin ötesinde sağlıklı, huzurlu, mutlulukla dolu günler diler, 2021 yılında sorumluluk bilinci ve özveri ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınız için teşekkür ederim.

 

Yeni yılınız kutlu olsun.

Saygılarımla

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği

Genel Başkan

Hülya Yüksel

31.12.2021


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/tukdorg/public_html/js.php on line 72