TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ

CUMHURİYET BAYRAMI

16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Samsun’a hareket eden ulu önder Mustafa Kemal, Anadolu’nun özgürlüğü ve bağımsızlığı için milyonları bir araya getirmiş, bağımsızlığına ve bayrağına düşkün Anadolu insanının gücü ile Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştırmış ve bu büyük zaferi cumhuriyetle taçlandırmıştır.
Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında ekonomik, sosyal, kültürel, bilimsel, sanatsal, siyasal alanda ve küresel düzeyde Türk kadınının ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, kurulduğu 1949 yılından bugüne, Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda, Türk kadınının gücünü tüm dünyaya kurtuluş mücadelesinin güçlü kadınlarından aldığı mirasla duyurmakta, laik Türkiye için çalışmakta ve geleceğin teminatı gençlerimize önderlik etmektedir.
Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutladığımız bu şerefli günde unutmamamız gereken Türkiye Cumhuriyeti, bilimin yol göstericiliğini esas alan onurlu ve büyük bir medeniyet yürüyüşüdür. Bu büyük yürüyüşte, yolumuzu aydınlatan “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” diyen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı bir kere daha sunuyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği

Genel Başkan 

Hülya Yüksel

Mat.Yük.Mühendisi